İzmir Ekonomi Üniversitesi Proje Geliştirme ve Teknoloji Transfer Ofisi, girişimciliğin felsefesini anlamak isteyen öğrencilerden, şirketleşmeye hazır hale gelen girişimlere, sosyal girişimcilerden, akademisyen girişimciliğine kadar tüm girişimcilik faaliyetlerini geliştirmek için çalışır.
 
Ulusal ve uluslararası platformlarda sürdürülebilir katma değer yaratacak yenilikçi fikirlerin ticarileştirilmesine ve toplum sorunlarına karşı üretilen çözümlerin gelişmesine önemli ölçüde katkı sağlayan girişimcileri her koşulda desteklemeyi hedefler.
 
Girişimcilerin ihtiyaçları doğrultusunda hızlandırma programları kurgulayarak, fikirden ticarileşmeye kadar olan süreçte, girişimciye eğitim ve danışmanlık sağlar. Ayrıca girişimcileri ulusal ve uluslararası düzeydeki yarışma ve mekanizmalara yönlendirerek, girişim - fon desteği sürecinde doğru eşleşmeyi yaparak ekosisteme de katkı sağlamayı amaçlar.
 

İEÜ TTO | Tinker Lab

Tinker, kelime anlamı olarak “makine parçalarını onaran ve yeniden kullanan kişi” anlamına gelir. Oxford Sözlüğü’nde ise “bir şeyi, odaklanmadan tamir edip yeniden denemeye çalışan” gibi ifadeye karşılık gelmektedir.


Türkçe anlamında ise “kurcalayan” olarak kullandığımız bu terimi yeniden şekillendirme aracı olarak kullanmayı amaçladığımız, alan ayrımı yapmaksızın merak ettiğimiz konuları kurcalayacağımız buluşmalarla bir araya gelmeyi hedefliyoruz.

 

İEÜ TTO | Ön Kuluçka Programı

DesignX Girişimci Hızlandırma Programı

 

İzmir Ekonomi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek ürün odaklı girişimci hızlandırma programında, teknoloji ve tasarım işbirliği ile yaratıcı ürün ve hizmetlerin oluşturulması amaçlanır.

 

Uygulamalı olarak yürütülen çalışmalarda girişimci adayları birlikte çalışarak, design thinking metodolojisini kullanıp, iş fikirlerini birlikte geliştirirler. Süreç boyunca girişimci adayları, sahada araştırma yapar, atölye çalışmalarının yoğunlukta olduğu eğitimler ile mentörlük desteği alırlar. Üniversitemiz Tasarım Atölyesi’nde prototip üretimi yapıp program sonunda yatırımcıların da katılacağı DesignX Demo Day'de ürünlerini sergiler, ihtiyaçları doğrultusunda desteklenir ve iş fikirlerini hayata geçirme fırsatı elde ederler.

 

İEÜ TTO | BioAcademy

İzmir Ekonomi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi'nin yeni oluşumu BioAdacemy çok yakında sizlerle.
 

İEÜ TTO | Akademisyen Girişimciliğini Geliştirme Programı

Program, genç akademisyenlerin Ar-Ge niteliği yüksek projelerinin ticarileştirilebilir, ölçeklenebilir ve sürdürülebilir olması için Akademik girişimciliğin gelişmesini amaçlar.
 
Akademik girişimciler, sektöre odaklanan eğitimler ve alanında uzman mentörler ile iş fikirlerini geliştirirken aynı zamanda Teknoloji Transfer Ofisi’nin işbirliği yaptığı mekanizmalara yönlendirilerek ulusal ve uluslararası pazara açılma fırsatı elde ederler.
Bir Fikrim Var Formu
MENÜ
İLETİŞİM

ieutto@ieu.edu.tr

Tel: +90 232 488 8251

Sakarya Cad. No.156 35330 Balçova – İzmir, Türkiye

SOSYAL MEDYA
  • Beyaz YouTube Simgesi
  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Instagram - Beyaz Çember
  • Heyecan - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember

© 2019 İzmir Ekonomi Üniversitesi - Teknoloji Transfer Ofisi